سایزبندی لباس کودک نوزادی تا 10 سال | با این نکات استایلی متفاوت برای فرزند خود ایجاد کنید
سایزبندی لباس کودک نوزادی تا 10 سال | با این نکات استایلی متفاوت برای فرزند خود ایجاد کنید

آگاهی از سایزبندی لباس کودک برای ایجاد ظاهر مناسب دلبند شما

از مهم‌ترین نکات برای والدین در زمان خرید لباس نوزادی ، انتخاب سایز مناسبی  از لباس است که تن خوری شیک و زیبایی به فرزندشان هدیه کند. به دلیل اینکه کودکان به صورت مداوم در حال رشد هستند، کسب اطلاعات کافی از سایز بندی لباس کودک برای تمامی والدین ضرورت دارد. انتخاب لباس‌ هایی با سایز بیش از حد بزرگ به کودک شما ظاهری نامرتب می‌دهد. از طرفی پوشیدن لباس‌ هایی کوچک و تنگ هم سبب کاهش تحرک کودک شما و آزردگی خاطر او می‌شود. در نتیجه انتخاب سایزی دقیق برای لباس کودکان ، باعث افزایش اعتماد به نفس و همچنین کمک به فرزند شما برای برقراری ارتباط بهتر با دوستان خود می‌شود.

سایزبندی لباس کودک نوزادی تا 10 سال | با این نکات استایلی متفاوت برای فرزند خود ایجاد کنید

سایزبندی لباس کودک بر اساس چه معیار هایی باید انجام شود

انتخاب سایز در زمان خرید لباس نوزادی یا لباس کودک به صورت کلی معیارهای زیادی ندارد. زیرا قسمت‌های مختلف بدن فرزند شما ممکن است در حال رشد باشند. برای اینکه سایزبندی لباس کودک به صورت دقیق انجام شود، باید دست به کار شوید و اندازه‌گیری‌ های مختلفی را انجام دهید. سپس با توجه به اندازه‌ هایی که گرفته‌ اید می‌توانید لباس مناسب برای کودک خود را انتخاب کنید. به این منظور یک متر نواری بردارید و با توجه به راهنمای سایز لباس کودک که در ادامه اشاره می‌کنیم، لباس مد نظر کودک خود را انتخاب کنید.

سایزبندی لباس کودک نوزادی تا 10 سال | با این نکات استایلی متفاوت برای فرزند خود ایجاد کنید

در سایز بندی لباس کودک، بالاتنه اهمیت زیادی دارد

پیش از شروع کار باید دقت کنید که اندازه لباس پسرانه و دخترانه پیش از بلوغ تفاوت چندانی با یکدیگر ندارند و شما می‌توانید از این راهنما برای انتخاب هر دو نوع لباس استفاده کنید. برای به دست آوردن سایز بالاتنه لباس بچه‌ گانه باید قد لباس، دور سینه ، کمر ، سرشانه و آستین‌ ها به دقت اندازه‌گیری شوند. پیشنهاد می‌کنیم اندازه‌گیری را بدون لباس بر روی پوست انجام دهید.

سایزبندی لباس کودک نوزادی تا 10 سال | با این نکات استایلی متفاوت برای فرزند خود ایجاد کنید

قد لباس و دور سینه

برای اندازه‌ گیری قد لباس برای سایز لباس کودک، متر نواری را از بالاترین قسمت شانه تا قسمت انتهایی که لباس باید آن قسمت را بپوشاند اندازه‌گیری کرده و جزئیات را بنویسید. اندازه‌ گیری دور سینه بسیار آسان است. به این منظور متر نواری را به زیر بازوها ببرید و آن را از برجسته‌ ترین قسمت سینه تا پشت شانه‌ها ببرید و در نهایت اندازه را یادداشت کنید.

از دیگر اندازه‌ گیری‌ های مهم می‌توانیم به این موارد اشاره کنیم:

  • دور کمر: متر نواری را در میان باریک‌ ترین نقطه پایین دنده‌ ها و بالای استخوان لگن قرار داده و سپس اندازه‌ گیری را انجام دهید. دقت داشته باشید برای اینکه بتوانید بهترین سایز برای لباس کودک را داشته باشید، نباید متر نواری را بیش از حد فشار دهید
  • سرشانه‌ها: برای اندازه‌ گیری این قسمت در شرایطی که دست‌ها به صورت بسته در کنار یکدیگر هستند باید امتداد خطی را که در بین دست‌ ها و بدن قرار دارد را به کمک متر دنبال کنید و سپس فاصله این قسمت‌ ها را اندازه بگیرید
  • آستین لباس : برای اندازه‌ گیری آستین از همان نقطه‌ ای که عرض شانه را اندازه‌ گرفته‌ اید، متر نواری را به سمت دست‌ ها بیاورید و تا روی مچ و یا اندکی بیشتر را اندازه گرفته و آن را یادداشت کنید

نکات مهم سایز لباس کودک در زمان خرید

به دلیل رشد بسیار سریع کودکان، شما باید همیشه خرید لباس نوزادی یک سایز لباس‌ ها را بزرگتر خریداری کنید. در زمان اندازه‌ گیری لباس برای کودکان به نوع لباسی که انتخاب میکنید باید دقت کنید. زیرا لباس کودکان باید با روحیه آن‌ ها سازگاری داشته باشد. لباس بچه‌ گانه به مدت دو سال در قسمت لگن باید جای بیشتری برای قرارگیری داشته باشد زیرا حجم پوشک در این زمینه بسیار مهم است.

سایزبندی لباس کودک نوزادی تا 10 سال | با این نکات استایلی متفاوت برای فرزند خود ایجاد کنید

در صورتی که بعد از انجام اندازه‌ گیری بین دو سایز مختلف مردد هستید، انتخاب سایز بزرگتر انتخابی به مراتب هوشمندانه‌ تر است. به شما پیشنهاد میکنیم سایز کودک را هر شش ماه یک بار اندازه‌ بگیرید. همچنین توجه داشته باشید که سایزبندی لباس کودک پسرانه و دخترانه در دوران پیش از بلوغ یکسان می‌باشد.

شما باید علاوه بر سایز بندی صحیح لباس کودک به جنس آن نیز توجه کنید

یکی از موضوعات بسیار مهمی که قصد داریم در این مطلب به آن اشاره کنیم هنگام خرید لباس نوزادی ، جنس لباس برای نوزاد و کودک شما می‌باشد. با وجود اینکه جنس لباس به نوع سایزبندی لباس کودک ارتباطی ندارد اما با توجه به حساس بودن کودکان باید به این نکته مهم هم اشاره کنیم که در انتخاب لباس کودکان باید به جنس پارچه توجه داشته باشید. زیرا جنس پارچه می‌تواند در راحتی فرزند شما نقش بسیار موثری داشته باشد. همچنین پیشنهاد میشه که از ست راحتی بچه گانه که در فروشگاه نی نی قشم موجوده دیدن کنید این ست ها با توجه به کیفیت فوق العاده ای که دار در طرح های شکیل و شاد برای پوشیدن خونگی و بیرونی مناسبه

سایزبندی صحیح لباس کودک

بهترین زمانی که می‌توانید برای خرید لباس بچه‌گانه اقدام کنید

 در کنار مساله سایزبندی لباس کودک، رعایت برخی نکات می‌تواند خرید موفق شما را کامل کند. در همین راستا در زمان خرید از فروشگاه‌ های حضوری یا آنلاین حتما توجه داشته باشید که اگر در فروشگاه ، لباس‌ های تخفیف خورده بچه گانه باشند با در نظر گرفتن سن کودک خود برای ماه‌ های آینده به سراغ خرید لباس‌ هایی با قیمت بهتر بروید. نیاز نیست بیش از حد هزینه کنید.

بهترین زمان برای خرید لباس نوزاد و کودک

همچنین لزومی ندارد برای ست کردن لباس‌ های کودکان خود، همه لباس‌ ها را از برندهای گران قیمت خریداری کنید. شما می‌توانید بخشی از این استایل را از برند گران و بخشی دیگر را از برندهای ارزان قیمت تهیه کنید. زیر بعضی از لباس‌ها برای کودکان سریع کوچک می‌شود. شستن لباس‌ های نو قبل از پوشاندن به کودکان برای حفظ سلامتی آن‌ها بسیار مهم است. اما علت آن چیست؟ کودکان بدن به شدت حساسی دارند. به همین دلیل بهتر است بعد از خرید لباس و قبل از پوشاندن ، یک بار آن را بشویید. باقی ماندن بعضی از مواد شیمایی و آلودگی در الیاف‌ های لباس ممکن است برای کودکان مضر باشد.

فروشگاه اینترنتی نی نی قشم؛ همراه کودک شما

به صورت کلی استاندارهای متنوعی در سایز لباس کودک وجود دارد. ابتدا لازم است به این نکته مهم توجه داشته باشید که نوزادان و کودکان هم مانند بزرگسالان، سایزهای متفاوتی دارند و قرار نیست هر لباس نوزادی و یا بچه گانه‌ ای برای فرزند شما مناسب باشد. همچنین نباید همان مراحل سایزبندی لباس بزرگسالان را برای کودکان هم انجام داد.

فروشگاه اینترنتی نی نی قشم ، مجموعه‌ی کاملی از بهترین برند لباس بچه گانه را فراهم آورده تا نیاز شما برای خرید اینترنتی سیسمونی و لباس بچه گانه را برآورده نماید. مجموعه ما شامل انواع ست‌ها مانند سه تکه تابستانی، پاییزی‌، زمستانی و ست‌های دو تکه زیر دکمه و شلوار سوییشرت، شلوار سرهمی‌های فوتر پاییزی و زمستانی می باشد. نی نی قشم برای کاربران خود تجربه‌ی لذت‌ بخش یک خرید اینترنتی را تداعی می‌کند. ارسال سریع، ضمانت بهترین قیمت و تضمین اصل بودن کالا سه اصل کلیدی در فروشگاه اینترنتی نی نی قشم هستند.

ویکی پدیا
اشتراک گذاری