لباس کودک زمستانی | انواع پوشاک بچگانه مناسب برای فصل زمستان کدامند؟

چه نوع لباس های زمستانی برای کودکان مناسب هستند؟

کودکان به دلیل داشتن پوستی حساس و سیستم ایمنی ضعیف حتما باید در فصول سرد لباس گرم و مناسب فصل بپوشند. به این ترتیب از مریض شدن و آسیب رسیدن به پوست آن‌ها جلوگیری می‌شود. همچنین در فصول سرد کودکان بیشتر در خطر ابتلا به بیماری هستند. از همین رو والدین باید در خرید لباس نوزادی مناسب برای فصل پاییز و زمستان دقت لازم را داشته باشند. با ما همراه باشیدتا در این مطلب به بررسی انواع لباس کودک زمستانی بپردازیم.

لباس کودک زمستانی | انواع پوشاک بچگانه مناسب برای فصل زمستان کدامند؟

لباس زمستانی برای بالا تنه کودک

بسیاری از والدین بر این باور هستند که کودک در فصل زمستان هر چه بیشتر لباس بپوشد، احساس گرمی بهتری خواهد داشت. باید بدانید که این باور اشتباه است. در واقع کودک باید به‌اندازه ای لباس بپوشد که بدن او بیش از حد گرم نشود. یک نکته مهم در این زمینه پوشاندن زیرپوش مناسب به تن کودک است. چرا که لباس های زمستانی بیشتر پشمی و بافتنی هستند که در صورت نداشتن زیرپوش به پوست بدن آسیب می‌زنند. بسیاری از والدین این نکته را نمی‌دانند و لباس‌های ضخیم و زبر را بدون زیرپوش بر تن کودکان می‌کنند. در واقع برای اینکه کودک در لباس زمستانی خود احساس راحتی داشته باشد و اذیت نشود، والدین باید از سه لایه لباس برای او استفاده کنند.

سه لایه اصلی برای لباس کودک زمستانی شامل موارد زیر می‌شود:

  • لایه اول زیرپوش است که برای جلوگیری از آسیب دیدن پوست کودک و کنترل رطوبت بدن استفاده می‌شود
  • دومین لایه لباس کودک زمستانی عایق گرما است
  • لایه سوم در واقع لایه بیرون لباس است که باید ضد باد و سرما باشد تا هوای سرد وارد بدن نشود

کاپشن بچگانه مناسب برای فصل زمستان

کاپشن بهترین لباس کودک زمستانی برای گرم کردن نیم تنه بالایی کودکان است. چرا که کاپشن دارای یک لایه پشم شیشه، پنبه یا پر بوده که باعثی حفظ گرمای بدن کودک می‌شود. در واقع کاپشن عایقی عالی برای گرما به شمار می‌رود و از ورود سرما به بدن کودک جلوگیری خواهد کرد. والدین در خرید کاپشن برای کودک باید چند نکته را در نظر بگیرند.

لباس کودک زمستانی | انواع پوشاک بچگانه مناسب برای فصل زمستان کدامند؟

نکات خرید کاپشن برای کودک شامل موارد زیر می‌شوند:

  • کاپشن کودک باید ضد آب باشد تا به این ترتیب کودک بتواند زمانی که هوا بارانی است از آن استفاده کرده و خیس نشود
  • هر چه کاپشن کودک بلندتر باشد، پا و کمر کودک کمتر در معرض سرما قرار می‌گیرد
  • شنل برای دختران در فصل زمستان اصلا مناسب نیست و تنها به عنوان المانی تزئینی قابل استفاده خواهد بود. در واقع بهتر است که زیر شنل کودک لباس گرم به تن داشته باشد.

دستکش مناسب برای کودکان

به دلیل حساس بودن پوست کودکان، در فصل زمستان دست آن‌ها به‌سرعت یخ زده و خشک می‌شود. لباس کودک زمستانی برای گرم نگه داشتن دست کودکان، دستکش مناسب فصل است. دستکشی که والدین باید برای کودکان در فصل زمستان تهیه کنند، ضخیم و ضد آب باشد؛ به این ترتیب دست کودکان یخ نخواهد زد. بهتر است که دستکش کودک یک لایه چرمی داشته و داخل آن بافت یا مخمل باشد. در صورتی که دستکش لایه چرم نداشته باشد، رطوبت از آن عبور می‌کرده و دست کودک یخ خواهد زد.

شال و کلاه بچگانه، متناسب با آب‌وهوای زمستانی

برخی از والدین به قسمت گردن کودک خود در فصل زمستان توجه نمی‌کنند. یخ زدن گردن کودک در فصل زمستان باعث ورود سرما به بدن کودک شده و خطر ابتلا به بیماری در کودک را افزایش می‌دهد. لباس کودک زمستانی برای قسمت گردن، شال بافتنی و گرم است. شال باید دور گردن کودک قرار گرفته و انتهای آن در زیر کاپشن قرار بگیرد.

لباس کودک زمستانی | انواع پوشاک بچگانه مناسب برای فصل زمستان کدامند؟

در زمان وزش باد بهتر لازم است که به همراه شال یک کلاه هم روی سر کودک قرار داده شود و به وسیله شال دهان کودک پوشیده شود. لازم به ذکر است که هنگام پوشاندن کلاه بر سر کودک شقیقه‌ها و پیشانی کودک کاملا پوشیده باشد. کلاه‌های فانتزی به دلیل این که تنها جنبه تزئینی دارند، باری فصل زمستان و گرم کردن سر کودک مناسب نیستند.

لباس زمستانی برای پایین‌تنه کودک

مهم‌ترین بخش پایین‌تنه بدن کودک، ساق پا به شمار می‌رود که نسبت به سایر بخش‌ها به سرما حساس است. بهترین لباس کودک زمستانی برای پایین تنه شلواری است که عایق گرما باشد و سرما وارد آن نشود. همچنین والدین باید جورابی گرم و ضخیم به پای کودک بپوشانند. بهتر است که از جوراب‌های پشمی برای کودکان استفاده شود. باید اشاره کرد که در صورت پوشیدن چکمه و کفش باز هم لازم است که کودک جوراب ساق بلند و ضخیم بپوشد. به دلیل اینکه بیشتر گرمای بدن از قسمت پا خارج می‌شود، باید در خانه هم کودک جوراب بپوشد.

پاپوش نوزاد مناسب فصل زمستان

برای خرید پاپوش نوزاد به عنوان لباس کودک پاییزه زمستانی والدین باید دقت داشته باشند که پاپوش های ابری یا پارچه‌ ای خریداری کنند. البته زمان هموای بارونی چنین جنس‌ هایی آب و رطوبت را از خود عبور می‌دهند. باز بهتره پاپوش هایی برای کودک خریداری شود که ضد آب باشند. پاپوش های فانتزی نیز برای فصل زمستان مناسب هستند ؛ چرا که این نوع پاپوش ها الیاف ضخیم استفاده شده و سرما را از خود عبور نمی‌دهند.

بهترین گزینه برای پوشاندن پای نوزاد جوراب و پاپوش در زمستان هستن که دارای لایه داخلی از جنس بافت است. پاپوش های اسپورت ضد آب نیز گزینه مناسبی برای کودک در فصل زمستان خواهد بود. کودک باید در پای خود احساس راحتی و گرمی داشته باشد؛ چرا که با سرد شدن پا، احساس سرما به تمام بدن منتقل می‌شود.

لباس کودک زمستانی | انواع پوشاک بچگانه مناسب برای فصل زمستان کدامند؟

بهترین لباس بچگانه پاییزه و زمستانی را از نی‌نی قشم بخرید

نوع و جنس لباس کودک در فصل پاییز و زمستان اهمیت بسیار زیادی دارد. چرا که سیستم ایمنی کودکان ضعیف است و احتمال ابتلا به بیماری سرما خوردگی در آن ها بالا می باشد. از همین رو باید لباس های مناسب و باکیفیتی برای کودک در این فصل خریداری شود. همچنین برای خرید لباس بچگانه باید به یک فروشگاه معتبر با محصولات باکیفیت مراجعه کنید. نی نی قشم فروشگاهی شناخته‌ شده در زمینه عرضه لباس نوزادی و بچگانه است. شما می‌توانید بهترین لباس کودک پاییزه زمستانی را برای فرزندان خود از فروشگاه ما به صورت حضوری در جزیره قشم مجتمع قصر درگهان طبقه همکف پلاک 1850 و یا آنلاین از وبسایت یا اینستاگرام نی نی قشم خریداری کنید.

اشتراک گذاری